Slavnostní otevření informačního centra

V pondělí 23. května proběhlo slavnostní otevření Regionálního turistického informačního centra Turnov, které bylo uspořádáno v rámci Týdne oslav k příležitosti 750 let od první písemné zmínky o městě.

Po úvodním slovu starosty Tomáše Hockeho, místostarostky Jany Svobodové a ředitelky organizace Turnovské památky a cestovní ruch Elišky Gruberové byla slavnostně přestřižena páska a všichni příchozí si mohli zrekonstruované infocentrum a nové návštěvnické centrum prohlédnout a občerstvit se.

Rekonstrukce infocentra byla realizována za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Započala na konci roku 2020 a provázela ji celá řada komplikací. Zrekonstruované infocentrum přivítalo své první návštěvníky v polovině března 2022.

V návštěvnickém centru jsou k vidění expozice věnované kamenářství a šperkařství, horolezectví i geoparku Český ráj a také výstava velkoformátových fotografií turistických cílů Turnovska. Zajímavým prvkem je pískovcová věž se skobami, lany a vrcholovou knížkou. V prostorách se nachází dostatek místa k posezení, automat na kávu a další horké nápoje, internetový koutek s počítači pro veřejnost a k dispozici je samozřejmě i wifi připojení. Interiér doplňuje velkoplošná mapa Českého ráje, mapa Turnova a projekce videospotů.


Fotogalerie

load