Pacltův drahokam - putování Turnovem

Vydejte se do ulic Turnova s hrou Skryté příběhy a objevte poklad spolu s hledačem drahých kamenů a dobrodruhem Čeňkem Pacltem. Trasa je dlouhá 2,5 kilometru a dozvíte se na ní řadu zajímavostí nejen o turnovském rodáku Čeňku Pacltovi, který jako první Čech procestoval všechny obydlené světadíly, ale také o místní tradici kamenářství a šperkařství.

Trasa vede od kostela Narození Panny Marie na náměstí Českého ráje a pak ke kostelu svatého Mikuláše. Odtud kolem Muzea Českého ráje a Střední uměleckoprůmyslové školy do Metelkových sadů. Cestou na Vás čekají dvě dětská hřiště. Na trase naleznete i tři z tabulí naučné stezky pojmenované "Kamenářská stezka, významné osobnosti Turnova."

Skryté příběhy jsou mobilní aplikace určená rodinám s dětmi, ve které najdete výletní trasy spojené s pátrací hrou. Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat z rodinného výletu či procházky neobyčejné dobrodružství. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

Odkazy na možnosti stažení aplikace najdete na www.skrytepribehy.cz.


Fotogalerie

load