SUNDISK Family je unikátní síť sportovně rekreačních center, které se nacházejí v srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery, u Máchova jezera či na řece Nise. Nabízí služby půjčoven lodí a koloběžek, ubytování, provozuje informační centra, restaurace i občerstvení, lanové centrum, outdoorové výlety a mnoho dalšího. Cílem je nabídnout ucelenou nabídku služeb a poskytnout mnoho sportovních i kulturních zážitků. Propojenost areálů je ideální pro kombinované výlety např. lodě – koloběžky.

ZÁKLADNY v rámci Českého ráje

Vodácká ubytovna U Tlusťocha - turistická ubytovna ležící přímo v areálu sportovně-rekreačního centra Žlutá plovárna v obci Malá Skála. Přímo u ubytovny je malé parkoviště, oplocená zahrada s keři, stromy, ohništěm a posezením. Všichni hosté naší ubytovny mohou výhodně využívat služeb Žluté plovárny, půjčit si loď, koloběžku nebo vyzkoušet nástrahy lanového centra.

Galerka Líšný - v prostorách informačního centra a občerstvení je možnost zapůjčení koloběžek, lodí, raftů a ostatních sportovních potřeb. K dispozici veřejné WC.

Hvězdárna Turnov - unikátní objekt hvězdárny ležící na okraji města Turnov a poskytující programy pro jednotlivce, skupiny, firmy i školy.

Žlutá Plovárna Malá Skála - v areálu se nachází největší lanové centrum v Libereckém kraji, půjčovna lodí, půjčovna koloběžek a sportovních potřeb, které můžete využít na místních beach volejbalových a antukových hřištích. Areál nabízí také možnosti občerstvení, dětské hřiště a volnou louku pro odpočinek na břehu řeky. Naši instruktoři Vám poskytnou důležité informace o zajímavých kulturních a přírodních objektech v okolí. Samozřejmostí je parkoviště a vstup do areálu zdarma. V areálu je možnost ubytování v Turistické ubytovně U Tlusťocha. K dispozici je i veřejné WC.

Infocentrum Maloskalsko - oficiální informační centrum na Malé Skále jak pro oblast Maloskalska, tak pro cyklostezku Greenway Jizera. Součástí je půjčovna koloběžek, kol a lodí, občerstvení s posezením a obchůdek.

Penzion a hospůdka Křížky - komplexní centrum při stezce Greenway Jizera. V objektu Penzionu Křížky je možnost ubytování v apartmánech, občerstvení ve stylové restauraci a využití široké nabídky zapůjčení sportovních potřeb. Stezka Greenway Jizera přímo vybízí k výletům na koloběžkách, které vám zde rádi zapůjčíme. K dispozici veřejné WC.

Kemp Dolánky - v areálu je možnost zapůjčení koloběžek, dětských vozítek a ostatních sportovních potřeb. Z centra můžete vyrazit na výlet oběma směry po stezce Greenway Jizera. Areál nabízí možnost ubytování v přírodním kempu přímo na břehu řeky Jizery. V centru Dolánky můžete využít služeb buffetu s příjemným venkovním posezením s výhledem na řeku. K dispozici veřejné WC.

Chata Kopanina - nově zrekonstruovaná Myslivecká Chata Kopanina, která byla v minulosti vyhlášenou restaurací v širokém okolí. Po několika letech chátrání jsme se jí v roce 2015 ujali a dali se do rekonstrukce. Součástí provozovny je půjčovna koloběžek s nabídkou 7 tras sjezdu z Kopaniny do našich dalších provozoven na Malé Skále a v Dolánkách rozdělených dle délky a obtížnosti. Chata Kopanina slouží i jako občerstvení, infocentrum a od léta 2017 i jako ubytovna se 3 apartmány.

Půjčovna lodí

Lodě si můžete půjčit v našich kamenných základnách Žlutá plovárna na Malé Skále, v obci Líšný a v kempu Dolánky. Půjčujeme plastové kanoe SAMBA pro 2 až 4 osoby, nafukovací rafty Colorado, kajaky na lehkou i divokou vodu i novinku na českých vodách - paddleboardy. Lodě si půjčujete a vracíte v našich vodáckých základnách. Lodě také vozíme po celém toku řeky Jizery. Půjčovna lodí SUNDISK Family - výlety pro celou rodinu. 

Půjčovna koloběžek

Vlastníme síť půjčoven koloběžek na Malé Skále i v Českém ráji SUNDISK Family. Nabízíme přes 100 kvalitních a prověřených koloběžek značky KOSTKA pro děti i dospělé. Koloběžku si můžete půjčit v našich kamenných základnách v Kempu Dolánky v Dolánkách u Turnova, na Malé Skále ve Žluté plovárně nebo v Infocentru Greenway Jizera na centrálním parkovišti, v Penzionu Křížky či v obci Líšný. Dále také na Chatě Kopanina, kde se mimo jiné nachází downhill centrum pro sjezdy na koloběžkách do údolí řeky Jizery. Ke všem koloběžkám u nás dostanete cyklistické helmy, jelikož jízda na koloběžce je klasifikována stejně, jako jízda na kole. V Českém ráji máme šest stálých kamenných základen, nejsme virtuální internetová půjčovna! Naše koloběžky si můžete kdekoli půjčit a kdekoliv vrátit.Fotogalerie

Související záznamy

Kemp Dolánky

Kemp slouží především turistům, vodákům a rodinám s dětmi, kteří si pro své přenocování zvolili stan nebo karavan. Na široké travnaté ploše hned vedle šumícího jezu můžete trávit příjemné chvíle odpočinku i vodních radovánek. Areál kempu nabízí dětské hřiště, ohniště s dřevěnými lavičkami, gril, umývárnu se sprchami, občerstvení i půjčovnu sportovních potřeb. Poblíž kempu jsou dvě restaurace i vlaková zastávka.

Lanové centrum Žlutá plovárna

Lanové centrum SUNDISK family je od roku 2007 součástí outdoorového areálu Žlutá plovárna na Malé Skále. Svojí rozlohou a překážkami je největší podobnou atrakcí v Libereckém kraji. Lanové centrum stojí na břehu řeky Jizery, je postavené z 10m vysokých dřevěných kmenů a dalších konstrukcí, spojených ocelovými lany. Používáme výhradně certifikovaný materiál podléhající pravidelným revizím a vždy vás zde obsluhují proškolení profesionální instruktoři. Dodržujeme nejpřísnější bezpečnostní postupy.

Chata Kopanina

Pokud hledáte klidné místo v přírodě, kde se probudíte do krásného rána doprovázeného zvukem ptáků a šuměním lesa, jste tu správně. Chatu Kopanina najdete na stejnojmenném vrchu Kopanina v obci Pulečný v Českém ráji. Kopanina je vyhlášeným turistickým cílem. Díky kombinaci občerstvení se zahrádkou, ubytování, prostorné zahrady s ohništěm a společenských prostor je také dokonalým místem pro svatby, rodinné oslavy nebo setkání větších skupin.
load