Hodkovice nad Mohelkou

Hodkovice nad Mohelkou

nám. T.G.Masaryka 1, Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Telefon:+420 485 145 353
+420 485 145 354
E-mail:mu@hodkovicenm.cz
Web:www.hodkovicenm.cz
www.facebook.com/www.hodkovicenm.cz
Město Hodkovice nad Mohelkou leží v severních Čechách na spojnici měst Liberec a Turnov. Ze všech stran je obklopeno horami a kopci. Na severozápadě jsou to Lužické hory, na jihozápadě Vrchovsko s pískovcovými skalami.

První zmínka o Hodkovicích pochází ze 14. století. Tehdy se jednalo o osadu ležící při kupecké stezce. Až do 19. století si Hodkovice udržovaly svůj formanský ráz, bylo tu mnoho hospod a hostinců pro projíždějící obchodníky. Další významnou obchodní činností města byl obchod se sklem a později i textilní průmysl.

Jednu z dominantních staveb města představuje kostel sv. Prokopa. Kostel byl původně dřevěný a několikrát byl přestavován. V interiéru jsou umístěny oltáře řezbáře Buška z Husy u Sychrova, velmi vzácné jsou dveře u sakristie, pocházející z hradu Bezděz. Za povšimnutí stojí i obraz požáru Hodkovic ze dne 8. dubna 1806 od lidového malíře Havla z Kohoutovic.

Hodkovice leží na křižovatce turistických a cyklistických tras vedoucích směrem k Ještědskému hřbetu a dále do Lužických hor či opačným směrem do Českého ráje. Milovníci létání mají možnost využít sportovní letiště, horolezce zase přitahují horolezecké terény v nedalekých skalních městech.

Akce

11.9.2023 18:15 - 20.11.2023 20:15

TANEČNÍ LEKCE PRO ŽENY

Moderní břišní tanec s prvky z dalších druhů tanců, cvičení pro protažení, odpočinutí od každodenních starostí
Všechny akce

Fotogalerie

load